Budujemy nie tylko mieszkania, tworzymy wyjątkowy w skali kraju projekt - osiedle dla pokoleń.
Obserwując współczesne społeczeństwo, widzimy, że jest ono coraz bardziej zapracowane i dysponuje mniejszą niż kiedyś ilością czasu.
Dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć samowystarczalną część miasta, która będzie idealnym miejscem do życia. Zarówno za sprawą doskonałej lokalizacji, bogatej infrastruktury usług w obrębie osiedla, jak również dzięki stworzeniu przestrzeni dedykowanej mieszkańcom: klubu osiedlowego, terenów rekreacyjnych i wypoczynkowych z dużą ilością zieleni oraz małej architektury, ciągów pieszych i rowerowych.
Brak sztucznych barier w postaci ogrodzeń to także dodatkowy element mający tworzyć lokalną wspólnotę. Nasze podejście do tworzenia Osiedla Wizjonerów zostało czterokrotnie uhonorowane prestiżową nagrodą European Property Awards w kategorii Residential Development w uznaniu wysokich walorów architektury oraz filozofii osiedla bazującego na najlepszych tradycjach urbanistycznych (2018, 2019, 2020, 2021). Ponadto tę nagrodę otrzymaliśmy także w kategoriach Architecture Multiple Residence (2020) oraz Best Development Marketing (2019). Jako jedyne osiedle mieszkaniowe w Krakowie zostaliśmy nagrodzeni także tytułem Miejsca Przyjaznego Rodzinom z Dziećmi – i to aż trzykrotnie (2019, 2020, 2021).
Dowiedz się więcej
Zwiń
Sklepy i piekarnia tuż za rogiem, żłobek i przedszkole obok domu, myjnia samochodowa z serwisem door-to-door czy wreszcie punkty handlowe i usługowe w bezpośrednim sąsiedztwie.
Mając na względzie komfort i czas naszych mieszkańców, już w fazie projektowania inwestycji zadbaliśmy o przemyślane funkcje usługowe rozmieszczone w kolejno powstających etapach osiedla. Dlatego nieprzypadkowo pojawiają się one według najpilniejszych potrzeb naszych mieszkańców.
Obok tych powstających, jak przedszkole, lokale gastronomiczne, punkty medyczne, kosmetyczne i fryzjerskie, najbardziej oczekiwane już działają.
Rozpoczęliśmy od sklepu wielobranżowego oraz ze zdrową żywnością, w którym oferowane są także wypieki z osiedlowej piekarni, pierwszego ze żłobków na terenie osiedla, który jako publiczna placówka rozpoczął działalność na początku 2020 roku, myjni samochodowej, a nawet samoobsługowej pralni oraz kawiarni, które działają w naszym klubie osiedlowym K2O.
Dowiedz się więcej
Zwiń
Tworzeniu osiedla Mieszkaj w Mieście towarzyszyło przekonanie o istocie lokalnych społeczności. Chcąc integrować naszych mieszkańców, udostępniliśmy pierwszy w Polsce klub osiedlowy generacji 2.0.
Klub osiedlowy K2O to aktualnie przestrzeń blisko 320 m², wydzielona na parterze budynku D w etapie Wizjonerów. Składa się z działającej w nim kawiarni, strefy integracji, która jest miejscem dedykowanym najmłodszym mieszkańcom Osiedla Wizjonerów oraz ich rodzicom, a także sali multifunkcjonalnej. Ta ostatnia spełnia wiele funkcji: organizowane są tu różnorodne zajęcia i wydarzenia, jest miejscem coworkingu, rekreacji, dzięki możliwości gry w tenisa stołowego i bilard, ale również miejscem wynajmowanym przez mieszkańców osiedla w celu organizacji zamkniętych imprez okolicznościowych, takich jak np. urodziny, imieniny, chrzciny czy komunie. Wszystkie trzy części klubu łączy korytarz spełniający również funkcję galerii, w której promowana jest działalność oraz inicjatywy mieszkańców osiedla i lokalnych twórców.
Jest to pierwsze takie miejsce na mieszkaniowej mapie Krakowa, zaś docelowo planujemy rozwój jego powierzchni łącznie do 1000 m² w kolejnych etapach rozwoju osiedla.
Dowiedz się więcej
Zwiń
Osiedle Wizjonerów ma służyć nie tylko do mieszkania, ale przede wszystkim do wygodnego i komfortowego życia. Dlatego zadbaliśmy o dużą powierzchnię terenów zielonych oraz urozmaicone formy nasadzeń i trawników.
Wszystko po to, by zieleń cieszyła nie tylko oko – jej celem jest umożliwienie wypoczynku i rekreacji w kontakcie z naturą, w bezpośrednim sąsiedztwie wymarzonego mieszkania. Nasi mieszkańcy mogą wyjść przed dom i położyć się na kocu czy usiąść na ławce i schronić się w cieniu drzew. Jest to możliwe dzięki specjalnie zaprojektowanym elementom konstrukcyjnym pozwalającym na wzrost drzewostanu o dużym ukorzenieniu, a także dzięki temu, że za sprawą wyeliminowania ruchu samochodowego tereny zielone są bezkolizyjne. Dopełnieniem wielu drzew jest różnorodna roślinność – liczne przestrzenie pomiędzy zabudowaniami wypełnia zaprojektowana z dbałością o każdy szczegół architektura krajobrazu.
Dowiedz się więcej
Zwiń
Pełne doświetlenie dzięki dużym odległościom między budynkami to jedna z zalet niskiej intensywności zabudowy.
Budynki są niskie, a odległości między nimi znacznie większe niż w standardowej zabudowie miejskiej. Dzięki temu mieszkańcy osiedla mogą cieszyć się doskonałym doświetleniem mieszkań, a także dużymi przestrzeniami pomiędzy budynkami wypełnionymi naturalnym oświetleniem. Przeznaczone są one na zieleń, place zabaw, deptaki.
Dzięki wyraźnemu odsunięciu budynków od siebie nie ma ryzyka zacieniania jednego budynku przez drugi, co w zabudowie śródmiejskiej zupełnie nie jest standardem. W centrach miast odległości między budynkami mogą być nawet dwukrotnie mniejsze niż wysokość samego budynku.
ETAP NAUKOWCÓW - IDŹ DO GALERII
Dowiedz się więcej
Zwiń
Nasze mieszkania mają komfortową wysokość od 2,65 m na wyższych kondygnacjach i do 2,72 m w mieszkaniach parterowych.
Regulowana normami wysokość mieszkań w zabudowie wielorodzinnej to 2,5 m. Wyższe pomieszczenia mogą jednak w znaczący sposób wpłynąć na komfort użytkowania oraz możliwości aranżacji, dlatego na naszym osiedlu oferujemy mieszkańcom wysokości pomieszczeń przewyższające obowiązujące normy.
Dowiedz się więcej
Zwiń
Jako jeden z nielicznych deweloperów oferujemy mieszkańcom dojście suchą stopą do domu na każdym etapie inwestycji. Jednym z naszych założeń projektowych było hasło 'najpierw drogi, potem budynki'.
Tworząc Mieszkaj w Mieście – Osiedle Wizjonerów, zbudowaliśmy łącznie 1780 m nowych dróg publicznych, sfinansowanych w całości przez Henniger Investment S.A. Połączyliśmy ulice Radzikowskiego z Armii Krajowej, z pominięciem Ronda Ofiar Katynia. Takie rozwiązanie pozwala na komfortowy i szybki dojazd na teren osiedla. Stanowi jednocześnie doskonałe połączenie z wyżej wymienionymi arteriami komunikacyjnymi, dzięki czemu nasze osiedle jest prawdopodobnie najlepiej skomunikowaną inwestycją mieszkaniową w Krakowie. Dojazd samochodem do centrum Krakowa i na dworzec główny zajmuje 15 minut, do portu lotniczego w Balicach 12 minut, do autostradowej obwodnicy miasta 7 minut, zaś do pobliskich obiektów handlowych: IKEA, Galeria Bronowice, Castorama, OBI, Lidl – zaledwie 3 minuty.
Dowiedz się więcej
Zwiń
Liczba miejsc postojowych większa od liczby mieszkań, miejsca z gniazdami do ładowania samochodów elektrycznych i wygodny transport zakupów do domu.
Projektując Mieszkaj w Mieście, chcieliśmy uwolnić przestrzeń na zewnątrz budynków od samochodów, aby móc zaoferować mieszkańcom tereny rekreacyjne i wypoczynkowe z dużą ilością zieleni oraz małej architektury. Dlatego miejsca parkingowe zaplanowaliśmy w garażach podziemnych, od razu zakładając ich liczbę większą od liczby mieszkań. Oznacza to, że na każde 10 mieszkań przypada 12 miejsc parkingowych zlokalizowanych w halach garażowych. Część z nich przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dbając o środowisko, w wybranych miejscach przewidzieliśmy także możliwość montażu gniazd do ładowania samochodów elektrycznych.
W budynku D w etapie Wizjonerów w hali garażowej funkcjonuje osiedlowa ręczna myjnia samochodowa. Ponadto we wszystkich etapach zaplanowano wyposażenie w postaci wózków zakupowych. Mają one umożliwiać komfortowe dowiezienie do mieszkania nie tylko ciężkich, ale również mało poręcznych toreb z zakupami bezpośrednio spod bagażnika samochodu w hali garażowej.
Poza dedykowanymi właścicielom poszczególnych mieszkań oznaczonymi miejscami parkingowymi w podziemnych kondygnacjach budynków zadbaliśmy także o 66 ogólnodostępnych miejsc parkingowych wzdłuż ulicy Wizjonerów. W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla, obok stacji Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, która działa od czerwca 2020 roku, powstanie również wielopoziomowy parking P+R zintegrowany z systemem komunikacji miejskiej.
Dowiedz się więcej
Zwiń
System Identyfikacji Wizualnej (SIW) to nie tylko oznaczenie numerów klatek schodowych, mieszkań oraz miejsc parkingowych.
Przemyślany i dobrze zaprojektowany system oznaczeń to jeden z wyróżników naszego osiedla. Projektowany indywidualnie dla każdego etapu inwestycji sprawia, że nudna, techniczna przestrzeń parkingów i ciągów komunikacyjnych staje się bardziej przyjazna i ciepła. Zachowuje przy tym podstawową funkcję – pomoc w znalezieniu drogi mieszkańcom oraz ich gościom. Jednocześnie prezentuje dbałość o każdy detal i stanowi o atrakcyjności oraz estetyce zaprojektowanych przestrzeni.
Dowiedz się więcej
Zwiń
Do trzech razy szyba. Okna jak ściana. Przeźroczysta.
Okna trzyszybowe dzięki doskonałym parametrom izolacyjnym znacząco zmniejszają koszty ogrzewania zimą. Cechuje je zmniejszone przewodnictwo cieplne, co w porze letniej pozwala zachować w domu przyjemny chłód, a w porze zimowej wymiernie zmniejsza koszty ogrzewania mieszkania.
W naszych mieszkaniach, w standardzie deweloperskim, montowane są energooszczędne okna z pakietami trzyszybowymi w montażu szczelnym, który poprzez zastosowanie folii paroszczelnych i paroprzepuszczalnych znacznie lepiej od tradycyjnego montażu ogranicza zjawisko mostka termicznego na styku okna i ściany. Parametry pakietów szybowych odpowiadają aktualnym wymogom izolacyjności termicznej dla przegród budowlanych oraz wymaganiom izolacyjności akustycznej określonym na podstawie operatu akustycznego.
Dowiedz się więcej
Zwiń
To, czego nie widać na pierwszy rzut oka, a wynika z dbałości o funkcjonalność oraz przyjazność użytkowania budynku, to rozwiązania technologiczne. W przypadku osiedla Mieszkaj w Mieście stosujemy te wykraczające parametrami poza powszechnie obowiązujący standard.
Przy budowie naszych balkonów wykorzystujemy innowacyjną technologię izolacji cieplnej zwaną łącznikiem termoizolacyjnym. Ze względów konstrukcyjnych styki ścian budynku oraz przylegających do nich płyt balkonowych bywają miejscami obniżonej temperatury oraz odpływu ciepła z pomieszczeń sąsiadujących z balkonem. Są to tzw. mostki termiczne. Bywają one przyczyną zawilgocenia oraz zagrzybienia ścian, zwłaszcza w narożach pomieszczeń przyległych do balkonów.
Rozwiązaniem dla mostków termicznych jest stosowana przez nas technologia łącznika termoizolacyjnego. Jest on konstrukcyjnym elementem nośnym balkonu i jednocześnie systemem izolacji cieplnej. Zapewnia on ciągłość warstwy izolacyjnej ściany budynku na całej jej długości.
Dzięki zastosowaniu łączników termoizolacyjnych ciepło z pomieszczeń przyległych do balkonów nie przedostaje się w głąb płyty balkonowej, a wydatki na ogrzewanie są mniejsze.
Dbamy jednak nie tylko o funkcjonalność zewnętrznych elementów, ale również tego, co skrywa się wewnątrz budynków. Niewątpliwą zaletą tych realizowanych w ramach etapów Kompozytorów i Aktorów są superszybkie windy poruszające się z prędkością 1,6 m/s! Zastosowane przez nas rozwiązania podnoszą komfort użytkowania, umożliwiając sprawne i dużo szybsze pokonanie drogi do mieszkania, co wpływa na oszczędność czasu nawet kilka razy dziennie!
Dowiedz się więcej
Zwiń
Historia realizacji Osiedla Wizjonerów zaczyna się od… idei! Od samego początku naszym celem było stworzenie miejsca idealnego do życia, w którym w praktyce realizować będziemy ideę 15-minutowego miasta.
Zaprojektowaliśmy otwarte osiedle pozbawione barier architektonicznych, w którym ważne są nie tylko budynki, ale przede wszystkim człowiek z jego potrzebami. W ramach inwestycji stopniowo powstawały kolejne etapy: Naukowców (A, B, C), Wizjonerów (D, E), Kompozytorów (F, G), Aktorów (H), Pianistów (I), Reżyserów (J), Poetów (K) i Odkrywców (L), a wraz nimi nowe ulice z całkiem nowymi nazwami.
Nazwa „Osiedle Wizjonerów” to nie przypadek. To część koncepcji zakładającej powstanie w przestrzeni osiedla etapów i ulic będących nazwami różnorodnych profesji. W ten sposób na osiedlu pojawiły się ulice Naukowców, Rzeźbiarzy, Poetów, Aktorów, Kompozytorów, Wolontariuszy, Odkrywców i oczywiście Wizjonerów. Wzdłuż niektórych znajdują się pamiątkowe cortenowe kostki poświęcone wybitnym polskim poszczególnych profesji. Wśród tych już upamiętnionych znajdują się wizjonerzy i wizjonerki polskiej nauki, kultury czy sztuki, m.in. Maria Skłodowska-Curie, Stanisław Lem, Henryk Mikołaj Górecki, Joanna Bruzdowicz-Tittel, Karol Szymanowski, Tekla Bądarzewska-Baranowska, Krzysztof Kieślowski, Nina Niovilla, Czesław Miłosz, Wisława Szymborska i wielu innych.
Choć poszczególne etapy Osiedla Wizjonerów różnią się od siebie, razem tworzą spójną całość. Przede wszystkim łączy je jakość wykonania oraz wyróżniający się i przemyślany design, który stał się rozpoznawalnym elementem architektury Osiedla Wizjonerów.
Dowiedz się więcej
Zwiń