01

twoja przestrzeń

Budujemy nie tylko mieszkania, tworzymy wyjątkowy w skali kraju projekt - osiedle dla pokoleń. Czytaj więcej

Obserwując współczesne społeczeństwo, widzimy, że jest ono coraz bardziej zapracowane i dysponuje mniejszą niż kiedyś ilością czasu.

Dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć samowystarczalną część miasta, która będzie idealnym miejscem do życia. Zarówno za sprawą doskonałej lokalizacji, bogatej infrastruktury usług w obrębie osiedla, jak również dzięki stworzeniu przestrzeni dedykowanej mieszkańcom: klubu osiedlowego, terenów rekreacyjnych i wypoczynkowych z dużą ilością zieleni oraz małej architektury, ciągów pieszych i rowerowych.

Wybierz swoje mieszkanie

Brak sztucznych barier w postaci ogrodzeń to także dodatkowy element mający tworzyć lokalną wspólnotę. Nasze podejście do tworzenia Osiedla Wizjonerów zostało trzykrotnie uhonorowane prestiżową nagrodą European Property Awards w kategorii Residential Development w uznaniu wysokich walorów architektury oraz filozofii osiedla bazującego na najlepszych tradycjach urbanistycznych (2018, 2019, 2020). Ponadto tę nagrodę otrzymaliśmy także w kategoriach Architecture Multiple Residence (2020) oraz Best Development Marketing (2019). Jako jedyne osiedle mieszkaniowe w Krakowie zostaliśmy nagrodzeni także tytułem Miejsca Przyjaznego Rodzinom z Dziećmi – i to aż dwukrotnie (2019, 2020).

Dowiedz się więcejZwiń
02

dostępność usług

Sklepy i piekarnia tuż za rogiem, żłobek i przedszkole obok domu, myjnia samochodowa z serwisem door-to-door czy wreszcie punkty handlowe i usługowe w bezpośrednim sąsiedztwie. Czytaj więcej

Mając na względzie komfort i czas naszych mieszkańców, już w fazie projektowania inwestycji zadbaliśmy o przemyślane funkcje usługowe rozmieszczone w kolejno powstających etapach osiedla. Dlatego nieprzypadkowo pojawiają się one według najpilniejszych potrzeb naszych mieszkańców.

Obok tych powstających, jak przedszkole, lokale gastronomiczne, punkty medyczne, kosmetyczne i fryzjerskie, najbardziej oczekiwane już działają. Rozpoczęliśmy od sklepu wielobranżowego oraz ze zdrową żywnością, w którym oferowane są także wypieki z osiedlowej piekarni, pierwszego ze żłobków na terenie osiedla, który jako publiczna placówka rozpoczął działalność na początku 2020 roku, myjni samochodowej, a nawet samoobsługowej pralni oraz kawiarni, które działają w naszym klubie osiedlowym K2O.

Dowiedz się więcejZwiń
03

klub osiedlowy
dla mieszkańców

Tworzeniu osiedla Mieszkaj w Mieście towarzyszyło przekonanie o istocie lokalnych społeczności. Chcąc integrować naszych mieszkańców, udostępniliśmy pierwszy w Polsce klub osiedlowy generacji 2.0. Czytaj więcej

Klub osiedlowy K2O to aktualnie przestrzeń blisko 320 m², wydzielona na parterze budynku D w etapie Wizjonerów. Składa się z działającej w nim kawiarni, strefy integracji, która jest miejscem dedykowanym najmłodszym mieszkańcom Osiedla Wizjonerów oraz ich rodzicom, a także sali multifunkcjonalnej. Ta ostatnia spełnia wiele funkcji: organizowane są tu różnorodne zajęcia i wydarzenia, jest miejscem coworkingu, rekreacji, dzięki możliwości gry w tenisa stołowego i bilard, ale również miejscem wynajmowanym przez mieszkańców osiedla w celu organizacji zamkniętych imprez okolicznościowych, takich jak np. urodziny, imieniny, chrzciny czy komunie. Wszystkie trzy części klubu łączy korytarz spełniający również funkcję galerii, w której promowana jest działalność oraz inicjatywy mieszkańców osiedla i lokalnych twórców.

Jest to pierwsze takie miejsce na mieszkaniowej mapie Krakowa, zaś docelowo planujemy rozwój jego powierzchni łącznie do 1000 m² w kolejnych etapach rozwoju osiedla.

Dowiedz się więcejZwiń
04

liczne tereny zielone

Osiedle Wizjonerów ma służyć nie tylko do mieszkania, ale przede wszystkim do wygodnego i komfortowego życia. Dlatego zadbaliśmy o dużą powierzchnię terenów zielonych oraz urozmaicone formy nasadzeń i trawników. Czytaj więcej

Wszystko po to, by zieleń cieszyła nie tylko oko – jej celem jest umożliwienie wypoczynku i rekreacji w kontakcie z naturą, w bezpośrednim sąsiedztwie wymarzonego mieszkania. Nasi mieszkańcy mogą wyjść przed dom i położyć się na kocu czy usiąść na ławce i schronić się w cieniu drzew. Jest to możliwe dzięki specjalnie zaprojektowanym elementom konstrukcyjnym pozwalającym na wzrost drzewostanu o dużym ukorzenieniu, a także dzięki temu, że za sprawą wyeliminowania ruchu samochodowego tereny zielone są bezkolizyjne. Dopełnieniem wielu drzew jest różnorodna roślinność – liczne przestrzenie pomiędzy zabudowaniami wypełnia zaprojektowana z dbałością o każdy szczegół architektura krajobrazu.

Zobacz ofertę mieszkań
Dowiedz się więcejZwiń
05

duże odległości między
budynkami

Komfort mieszkańców oraz jakość przestrzeni wspólnych. Deweloperski slogan? Czytaj więcej Bardzo duże odległości pomiędzy budynkami i jego skrzydłami zapewniają mieszkańcom komfort i pełną prywatność.

W etapie Wizjonerów odległość między północnym a południowym skrzydłem budynków to ok. 41,5 m, natomiast między zachodnim a wschodnim skrzydłem aż 67,5 m, podczas gdy jego wysokość to jedynie 13 i 16 m w najwyższej części.

Zabudowa drugiego etapu tworzy przestronny, wewnętrzny dziedziniec o powierzchni 8500 m2, wypełniony zróżnicowaną zielenią wysoką i niską oraz ogródkami przynależnymi do mieszkań na parterze. Jakość tej przestrzeni podnosi mała architektura – to wygodne drewniane ławki oraz efektowne oświetlenie. Znajduje się na nim również nowoczesny plac zabaw, oryginalnie zaprojektowany, z bezpiecznych materiałów.

Również w pozostałych etapach inwestycji budynki oddalone są od siebie o wielokrotność wymaganych norm, co stanowi niecodzienne podejście do projektowania wielorodzinnego budownictwa mieszkaniowego. Jesteśmy dumni z tego, że nasi mieszkańcy świadomie wybierają tę inwestycję jako wzór w projektowaniu współczesnego miasta.

Zobacz rzut etapu Wizjonerów
Etap Wizjonerów - idź do galerii Dowiedz się więcejZwiń
06

niska intensywność
zabudowy

Pełne doświetlenie dzięki dużym odległościom między budynkami to jedna z zalet niskiej intensywności zabudowy.
Czytaj więcej

Budynki są niskie, a odległości między nimi znacznie większe niż w standardowej zabudowie miejskiej. Dzięki temu mieszkańcy osiedla mogą cieszyć się doskonałym doświetleniem mieszkań, a także dużymi przestrzeniami pomiędzy budynkami wypełnionymi naturalnym oświetleniem. Przeznaczone są one na zieleń, place zabaw, deptaki.

Dzięki wyraźnemu odsunięciu budynków od siebie nie ma ryzyka zacieniania jednego budynku przez drugi, co w zabudowie śródmiejskiej zupełnie nie jest standardem. W centrach miast odległości między budynkami mogą być nawet dwukrotnie mniejsze niż wysokość samego budynku.

Dowiedz się więcejZwiń
07

wysokość mieszkań
powyżej normy

Nasze mieszkania mają komfortową wysokość od 2,65 m na wyższych kondygnacjach i do 2,80 m w mieszkaniach parterowych. Czytaj więcej

Regulowana normami wysokość mieszkań w zabudowie wielorodzinnej to 2,5 m. Wyższe pomieszczenia mogą jednak w znaczący sposób wpłynąć na komfort użytkowania oraz możliwości aranżacji, dlatego na naszym osiedlu oferujemy mieszkańcom wysokości pomieszczeń przewyższające obowiązujące normy.

Wybierz mieszkanie
Dowiedz się więcejZwiń
08

nowa sieć dróg
na całym osiedlu

Jako jeden z nielicznych deweloperów oferujemy mieszkańcom dojście suchą stopą do domu na każdym etapie inwestycji. Jednym z naszych założeń projektowych było hasło 'najpierw drogi, potem budynki'. Czytaj więcej

Tworząc Mieszkaj w Mieście – Osiedle Wizjonerów, zbudowaliśmy łącznie 1780 m nowych dróg publicznych, sfinansowanych w całości przez Henniger Investment S.A. Połączyliśmy ulice Radzikowskiego z Armii Krajowej, z pominięciem Ronda Ofiar Katynia. Takie rozwiązanie pozwala na komfortowy i szybki dojazd na teren osiedla. Stanowi jednocześnie doskonałe połączenie z wyżej wymienionymi arteriami komunikacyjnymi, dzięki czemu nasze osiedle jest prawdopodobnie najlepiej skomunikowaną inwestycją mieszkaniową w Krakowie. Dojazd samochodem do centrum Krakowa i na dworzec główny zajmuje 15 minut, do portu lotniczego w Balicach 12 minut, do autostradowej obwodnicy miasta 7 minut, zaś do pobliskich obiektów handlowych: IKEA, Galeria Bronowice, Castorama, OBI, Lidl – zaledwie 3 minuty.

Dowiedz się więcejZwiń
09

więcej niż parking

Liczba miejsc postojowych większa od liczby mieszkań, miejsca z gniazdami do ładowania samochodów elektrycznych i wygodny transport zakupów do domu. Czytaj więcej

Dowiedz się więcejZwiń

Projektując Mieszkaj w Mieście, chcieliśmy uwolnić przestrzeń na zewnątrz budynków od samochodów, aby móc zaoferować mieszkańcom tereny rekreacyjne i wypoczynkowe z dużą ilością zieleni oraz małej architektury. Dlatego miejsca parkingowe zaplanowaliśmy w garażach podziemnych, od razu zakładając ich liczbę większą od liczby mieszkań. Oznacza to, że na każde 10 mieszkań przypada 12 miejsc parkingowych zlokalizowanych w halach garażowych. Część z nich przystosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dbając o środowisko, w wybranych miejscach przewidzieliśmy także możliwość montażu gniazd do ładowania samochodów elektrycznych.

Zobacz rzut parkingu

W budynku D w etapie Wizjonerów w hali garażowej funkcjonuje osiedlowa ręczna myjnia samochodowa. Ponadto we wszystkich etapach zaplanowano wyposażenie w postaci wózków zakupowych. Mają one umożliwiać komfortowe dowiezienie do mieszkania nie tylko ciężkich, ale również mało poręcznych toreb z zakupami bezpośrednio spod bagażnika samochodu w hali garażowej.

Poza dedykowanymi właścicielom poszczególnych mieszkań oznaczonymi miejscami parkingowymi w podziemnych kondygnacjach budynków zadbaliśmy także o 66 ogólnodostępnych miejsc parkingowych wzdłuż ulicy Wizjonerów. W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla, obok stacji Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, która działa od czerwca 2020 roku, powstanie również wielopoziomowy parking P+R zintegrowany z systemem komunikacji miejskiej.

10

SIW

System Identyfikacji Wizualnej (SIW) to nie tylko oznaczenie numerów klatek schodowych, mieszkań oraz miejsc parkingowych. Czytaj więcej

Przemyślany i dobrze zaprojektowany system oznaczeń to jeden z wyróżników naszego osiedla. Projektowany indywidualnie dla każdego etapu inwestycji sprawia, że nudna, techniczna przestrzeń parkingów i ciągów komunikacyjnych staje się bardziej przyjazna i ciepła. Zachowuje przy tym podstawową funkcję – pomoc w znalezieniu drogi mieszkańcom oraz ich gościom. Jednocześnie prezentuje dbałość o każdy detal i stanowi o atrakcyjności oraz estetyce zaprojektowanych przestrzeni.

Zobacz zdjęcia z realizacji
Dowiedz się więcejZwiń
11

szlachetne i trwałe
materiały elewacyjne

Różnorodność materiałów elewacyjnych, innowacyjność rozwiązań architektonicznych podkreślają niepowtarzalny charakter poszczególnych etapów osiedla Wizjonerów. Czytaj więcej

W etapach Wizjonerów i Aktorów występują elewacje złożone z klinkieru. Klinkier jest materiałem naturalnym, odpornym na ogień, korozję chemiczną, biologiczną oraz na różnego rodzaju grzyby, glony i mchy mogące wywoływać alergie. Zastosowany materiał to gwarancja trwałości oraz odporności na brud i działanie czynników atmosferycznych. Będzie ładnie za kilka, kilkanaście i kilkadziesiąt lat.

Budynki w etapach Kompozytorów i Aktorów zostały wykonane w nowoczesnym systemie elewacji wentylowanej umożliwiającej oddychanie ścian zewnętrznych budynku i odprowadzenie pochodzącej z budynku wilgoci. Warstwą termoizolacyjną jest wełna mineralna o znaczącej grubości 22 cm, a okładzinę stanowią panele systemowe Hairplan oraz blacha corten wyróżniające się nieszablonową estetyką.

Idź do galerii
Dowiedz się więcejZwiń
12

skuteczne rozwiązania
termiczne

Do trzech razy szyba. Okna jak ściana. Przeźroczysta. Czytaj więcej

Okna trzyszybowe dzięki doskonałym parametrom izolacyjnym znacząco zmniejszają koszty ogrzewania zimą. Cechuje je zmniejszone przewodnictwo cieplne, co w porze letniej pozwala zachować w domu przyjemny chłód, a w porze zimowej wymiernie zmniejsza koszty ogrzewania mieszkania.

W naszych mieszkaniach, w standardzie deweloperskim, montowane są energooszczędne okna z pakietami trzyszybowymi w montażu szczelnym, który poprzez zastosowanie folii paroszczelnych i paroprzepuszczalnych znacznie lepiej od tradycyjnego montażu ogranicza zjawisko mostka termicznego na styku okna i ściany. Parametry pakietów szybowych odpowiadają aktualnym wymogom izolacyjności termicznej dla przegród budowlanych oraz wymaganiom izolacyjności akustycznej określonym na podstawie operatu akustycznego.

Wybierz mieszkanie
Dowiedz się więcejZwiń
13

zaawansowane rozwiązania
technologiczne

To, czego nie widać na pierwszy rzut oka, a wynika z dbałości o funkcjonalność oraz przyjazność użytkowania budynku, to rozwiązania technologiczne. W przypadku osiedla Mieszkaj w Mieście stosujemy te wykraczające parametrami poza powszechnie obowiązujący standard. Czytaj więcej

Przy budowie naszych balkonów wykorzystujemy innowacyjną technologię izolacji cieplnej zwaną łącznikiem termoizolacyjnym. Ze względów konstrukcyjnych styki ścian budynku oraz przylegających do nich płyt balkonowych bywają miejscami obniżonej temperatury oraz odpływu ciepła z pomieszczeń sąsiadujących z balkonem. Są to tzw. mostki termiczne. Bywają one przyczyną zawilgocenia oraz zagrzybienia ścian, zwłaszcza w narożach pomieszczeń przyległych do balkonów.

Rozwiązaniem dla mostków termicznych jest stosowana przez nas technologia łącznika termoizolacyjnego. Jest on konstrukcyjnym elementem nośnym balkonu i jednocześnie systemem izolacji cieplnej. Zapewnia on ciągłość warstwy izolacyjnej ściany budynku na całej jej długości.

Dzięki zastosowaniu łączników termoizolacyjnych ciepło z pomieszczeń przyległych do balkonów nie przedostaje się w głąb płyty balkonowej, a wydatki na ogrzewanie są mniejsze.

Dbamy jednak nie tylko o funkcjonalność zewnętrznych elementów, ale również tego, co skrywa się wewnątrz budynków. Niewątpliwą zaletą tych realizowanych w ramach etapów Kompozytorów i Aktorów są superszybkie windy poruszające się z prędkością 1,6 m/s! Zastosowane przez nas rozwiązania podnoszą komfort użytkowania, umożliwiając sprawne i dużo szybsze pokonanie drogi do mieszkania, co wpływa na oszczędność czasu nawet kilka razy dziennie!

Zobacz zdjęcia z budowy
Dowiedz się więcejZwiń

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszego newslettera i bądź informowany na bieżąco o aktualnościach oraz ofertach nieruchomości!

Informacje o cookies | Polityka prywatności

Obserwuj nas na:

Masz pytania lub wątpliwości?

Umów się na spotkanie

Napisz do nas lub zadzwoń! Nasz zespół pomoże Ci dobrać najlepszą dla Ciebie ofertę mieszkaniową!